Wizyta w Przychodni Weterynaryjnej DONA

Dnia 14 lutego 2024r. przedszkolaki z grupy Żuczki i Pszczółki, wybrały się na wycieczkę do Przychodni weterynaryjnej ,,DONA”. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii opowiedział o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia kliniki.

Pan weterynarz opowiedziała Przedszkolakom do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Ogromne wrażenie zrobiło na przedszkolakach urządzenie do robienia USG oraz robienie zdjęć RTG.

Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły własnoręcznie zrobioną laurkę Panu weterynarzowi. Na przedszkolaków również czekała niespodzianka, otrzymały słodki poczęstunek i drobny upominek od Pana weterynarza.

Serdecznie dziękujemy za ciekawą opowieść o pracy weterynarza.