Dbamy o swoje bezpieczeństwo – wizyta w Straży Miejskiej

Współczesny świat przynosi nam coraz więcej zagrożeń na które w dużej mierze narażone są małe dzieci. Ich brak wyobraźni, naiwności i łatwowierności są często przyczyną wielu tragicznych zdarzeń. Małe dzieci nie potrafią jeszcze przewidywać skutków podejmowanych działań z racji niewielkiego doświadczenia życiowego, dlatego od najmłodszych lat należy odpowiednio oddziaływać na wychowanków. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków 27 lutego,  zorganizowano dla dzieci z grupy Żuczki wycieczkę do siedziby Straży Miejskiej w Pile. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak postępować w przypadku spotkania z nieznajomymi osobami, uświadomiły sobie jak ważna jest znajomość swojego adresu zamieszkania, utrwaliły numery alarmowe, których znajomość jest bardzo ważna w sytuacji zagrożenia. Ponadto, wzbogaciły swoją wiedzę na temat codziennych obowiązków strażnika miejskiego. Wszystkiego uczył dzieci, przyjaciel naszego przedszkola Pan Jarosław Oźmina, któremu serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.