“Czyste powietrze wokół nas”

” Czyste powietrze wokół nas”

W miesiącu lutym br. przez cały tydzień w grupie “Pszczółek”  realizowano Program
“Czyste powietrze wokół nas”.

Jest  to program przyjęty do realizacji we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Pile- Sekcją Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia.

Cykl przeprowadzonych zajęć miał na celu uświadomienie dzieciom szkodliwego działania  smogu, palenia papierosów oraz wzrost kompetencji dotyczących radzenia sobie w sytuacjach, kiedy w ich obecności pali się papierosy.

W czasie realizacji programu dzieci były zainteresowane tematyką proponowanych zajęć i aktywnie włączały się do zabaw. Ich przewodnikiem po programie był ” Zielony Dinuś”. To z nim dzieci wybrały się na wycieczkę w miejsca , gdzie powietrze jest najczystsze, a w otrzymanych książeczkach dzieci wykonywały proponowane przez Dinusia ćwiczenia. W efekcie prowadzonych zajęć świadomość dzieci wzrosła. Z relacji rodziców wynikało, iż dzieci podejmowały rozmowy z osobami palącymi w ich otoczeniu i zachęcały do rzucenia nałogu. Negatywne skutki palenia dla palaczy zapewne są znane, przypominanie nie zaszkodzi i nigdy nie wiadomo, który argument może zadziałać.