Publiczne Przedszkole nr 5 im. Niezapominajki w Pile

IV edycja turnieju wiedzy Mały Przedsiębiorca

 

Mały Przedsiębiorca 2022

23 listopada 2022 r. o godzinie 10.00 w Publicznym Przedszkolu nr 5 im. Niezapominajki w Pile odbyła się czwarta edycja turnieju wiedzy dla dzieci sześcioletnich „Mały Przedsiębiorca”. Turniej odbył się we współpracy z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile. Do turnieju zgłosiło się aż 12 przedszkoli, w tym 2 oddziały przedszkolne przy szkołach nr 2 i 5, z których nauczyciele wytypowali dwoje reprezentantów swojej grupy. Podczas turnieju dzieci uczestniczyły w pięciu konkurencjach, których dokonania były bacznie obserwowane przez członków jury w składzie: p. dyrektor Anity Jaskólskiej – Gesek, p. dyrektor Ewy Krupki-Zaręby oraz p. Natalii Dojlidy – reprezentantki Rady Rodziców. Celem turnieju było upowszechnienie edukacji ekonomiczno-finansowej wśród dzieci, rozbudzanie postawy przedsiębiorczej, przybliżanie zagadnień ze świata zawodów i pracy oraz kształtowanie nawyku racjonalnego gospodarowania finansami. Dzieci świetnie się bawiły podczas wykonywania zadań, co również stanowiło swoisty cel spotkania. Turniej został zwieńczony poczęstunkiem dla dzieci i ich nauczycielek oraz rozdaniem przez członków jury pięknych nagród dla każdego uczestnika jak i całej grupy danego przedszkola.

Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim uczestnikom turnieju i zaprosić do kolejnej edycji w nadchodzącym roku ?.

 

Skip to content